İlkokul, MYO ve lise mezunları! ÇAYKUR 1365 personel alımı var

ÇAYKUR personel alımı ilanları geldi! 1365 personel alımı ile dev kadro iş imkanı sunuluyor. İlkokul mezunu vatandaşların da başvurabileceği iş fırsatı!

İş İlanları 28.03.2023 23:47:00 0
Tarih: 28.03.2023 23:50

Çaykur Personel Alımı İş İlanı
4 farklı guruba bölünmüş olarak gerçekleştirilecek işçi alımı için ÇAYKUR bildirge yayınladı. Kurum tarafından adaylardan beklenen şartlar bu bildirgede yayınlandı. Dönemsel çalışmalar amacıyla işbaşı yapacak olan personeller ilkokul, meslek Yüksekokulu ve Lise mezunu adaylar arasından seçilecekler. Kurum, bu sene oldukça geniş bir personel sayısına sahip işçi alımı ilanı sundu. Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun şehirlerinde işçi alımları başlatıldı. Başvurular henüz alınmıyor. Başvuru kabulü için ilk gün 29 Mart 2023 Çarşamba günü olarak bildirildi. Yarın itibariyle adaylar istedikleri branşa başvurularını yapabilecekler.

ÇAYKUR Personel Alımı İlanına Başvuracaklar için İstenenler Listesi
Kurum tarafından adaylardan istenen bazı beklentiler var. Bildirilen bu koşulları sağlayan kişiler müracaat işlemine başlayabilecektir. İşte aranan nitelikler…

İşe alım süreci 4 gruba bölünerek sürdürülecektir. İlk grup çay eksperlerini, ikinci grup beden işçilerini, üçüncü grup engelli ve eski hükümlü işçileri, dördüncü son grup ise lise ve dengi okul mezunu işçileri içerisine almaktadır. Bu 4 gruba göre şartlar şu şekilde oluşturulmuştur.

Birinci grup: Çay Tarımı ve İşletme Teknolojisi Bölümü veya MYO çay eksperliği mezuniyeti gerektirmektedir. 2022 yılında KPSS sınavına katılmış olmak ve bu sınavdan P93 puan türü üzerinden en az 60 puan istenmektedir.

İkinci grup için: Erkek adaylar bu gruba alınacaktır. 18 ile 50 yaş aralığında olunması gerekmektedir. En az ilkokul mezuniyet şartı yeterli bulunmuştur. Adaylar kendi ikamet ettikleri il ve ilçelere başvuruda bulunabilecektir.

Üçüncü grup için: en az ilkokul mezuniyet şartı ile birlikte ikamet edilen il veya ilçeye başvuru şartı getirilmiştir.

Dördüncü ve son grup için: 18 ile 45 yaş aralığındaki kişilerin başvuruları kabul edilecektir. Lise ve dengi okullardan mezuniyet gerektirmektedir. Tozlu ve vardiyalı çalışma şartlarına elverişli olabilecek derecede sağlık şartlarına uygunluk gerektirmektedir.

ÇAYKUR Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?
Müracaat için tanınan süre 5 gün ile sınırlıdır. Başvuru tarihleri 29.03.2023 ile 03.04.2023 tarihleri aralığındaki 5 günü kapsamaktadır. Bu tarihler aralığında kurum tarafından istenen şartları sağlayan vatandaşlar iki farklı seçenekten birini değerlendirerek başvurularını tamamlayabilecekler. Birinci seçenek; İŞKUR il ve ilçe Müdürlüklerine, ikinci seçenek ise; İŞKUR internet sitesi üzerinden elektronik ortamı kullanarak müracaat işlemeni tamamlamaktır.

İşe alınacak geçici işçilerin isimler; 14 Nisan 2023 tarihinde Saat 09:00’da ‘Rize Gençlik Merkezi Konferans Salonu’nda yapılacak olan kura sonucunda belirlenecektir.


İŞ İLANLARI

ÖTEKİ GÜNDEM