AYM KPSS 55 puanla 15 temizlik personeli ve kamu işçi alımı başvuru ekranı

Anayasa Mahkemesi Başkanlığı temizlik personeli ve işçi alımı yapıyor. KPSS sınavından 55 ve üzeri alan ve diğer başvuru şartlarını taşıyan herkes bu ilana başvuru yapabilecektir. İlan için gerekli olan başvuru ekranı haberimizde

İş İlanları 3.04.2023 00:49:00 0
Tarih: 03.04.2023 00:52 Güncelleme: 11.05.2023 00:50

Anayasa Mahkemesi Başkanlığı (AYM) Temizlik Personeli ve İşçi Alımı İlanı
Anayasa Mahkemesi Başkanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere; 2 teknisyen, 9 temizlik personeli alımı, 3 bahçıvan ve 1 aşçı alımı yapacağını Resmi Gazete üzerinden yayımlamış olduğu kılavuzla birlikte ilan etmiştir. 4 farklı kadroda yapılacak bu alımlar için başvuru yapacak olan adayların kendi eğitim seviyelerine göre KPS sınavından minimum. 55 puan almış olmaları gerekmektedir. 15 kadro ile yapılacak olan bu alım için başvuru şartları ve başvuru için gerekli olan tüm bilgiler haberimizin detaylarında sizler için sunulmuştur.

Kamu işçi alımı başvuruları için gerekli olan şartlar ve kriterler nelerdir?
İlana başvuru yapacak olan adayların son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir. Ayrıca 18 yaşını tamamlamış olanlar başvuru yapabileceklerdir. Başvuru adaylarının Türk vatandaşı olması önemli bir husustur.

Kamusal haklarından mahrum bırakılmış olanı adaylar bu ilana başvuru yapamayacaklardır. Görevi neticesinde Devamlılık ve süreklilik konusunda sağlık problemi yaşayacak olan adaylar bu ilana başvuru yapamayacaklardır. Bu durum sağlık belgesi ile teyit edilecektir. Sağlık belgesi, işe alınmaya hak kazanan adaylardan istenecektir. Erkek adayların ise askerlik durumu itibariyle askerlik görevini yerine getirmiş olması veyahut muaf olmuş olması gerekmektedir. Tecil durumu bu ilan için kabul edilmemektedir.

Çalışma hayatında daha önce kamu kurum ve kuruluşlarda görevlendirip disiplinsizlik ve benzeri usuller ile iş akdine son verilen adaylar, ilana başvuru yapamayacaklardır. Ayrıca ilan için bir diğer önemli detay ise Güvenlik araştırmasında olumlu sonuçlanmak gerekmektedir.

Bahçıvan alımı kadrosuna başvuru yapacak olan adayların 2 yıllık peyzaj ve süs bitkileri yetiştiriciliği bölümlerinden mezun olmaları yeterlidir.

Temizlik personeli alımı kadrosu için ise lise veya dengi okullardan mezun olmak,

Aşçılık için ise ön lisans, hazır yemek ve aşçılık, yemek pişirme teknikleri, gastronomi, mutfak sanatları ve aşçılık bölümlerinden mezun olmaları aranan şartlar arasındadır.

Elektrik elektronik teknolojisi veya inşaat teknolojisi mezunu adayları ise teknisyen alımı kadrolarını rahatlıkla başvuru yapabileceklerdir.

Personel alımı başvuruları nasıl yapılacak?
İlana başvurular ilanın Resmi Gazete üzerinden yayın tarihiyle birlikte başlamıştır. Adaylar başvurularını 3 Nisan 2023 tarihine kadar işe alım kariyer kapısı üzerinden elektronik olarak tamamlamaları gerekmektedir. Başvurular yalnızca dijital ortamda yapılacak olup, bu ilan için şahsen başvuru alınmayacaktır. Kaynak: https://kamupersonelialim.com/


İŞ İLANLARI

ÖTEKİ GÜNDEM