AFAD 15 İlde yüksek maaşla kamu personel alımı yapıyor

AFAD kamu personeli alımı yapıyor. 15 ilde çok sayıda personel alımı yapılacaktır. Yüksek maaşla yapılacak olan personel alımları için KPSS şartsız alım yapılacaktır.

İş İlanları 3.04.2023 01:10:00 0
Tarih: 03.04.2023 01:12 Güncelleme: 11.05.2023 00:50

AFAD Kamu Personel Alımı
AFAD, tarafından güncel personel alımı ilanı yayınlandı. Güncel olarak yayınlanmış olan bu ilana başvurular online olarak yapılacaktır. Alımlar 15 ilde yapılacaktır. İl afet ve acil durum uzman yardımcılığı kadrosu için başvuru yapacak olan adaylar için başvuru şartları nelerdir? Başvuru şartlarını sizler için haberimizin içeriğinde sunduk.

AFAD Personel alımı başvuru şartları nelerdir?
Başvuru yapacak olan adayların KPSS sınavından 70 veya üzeri alması gerekmektedir. Askerlik ile ilişiği olan erkek adaylar bu ilana başvuru yapamayacaklardır. Adayların 35 yaşını doldurması gerekmektedir. Görevini devamlı yapmasına engel teşvik edecek bir sağlık sorunu olan adaylar başvuru yapamayacaklardır. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması istenmektedir.

81 ilde her türlü iklim ve coğrafya çalışmaya uygun sağlık koşulunu karşılıyor olmak gerekiyor. Verilmiş olan başvuru şartlarına ait olan adaylar başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. Lisans düzeyinde; siyaset bilimi ve kamu yönetimi, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, iktisat, işletme, kamu yönetimi veya siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü mezunları başvuru yapabileceklerdir.

Memur alımı hangi illerde yapılacaktır?

Afet ve acil durum yönetmeliği Başkanlığı tarafından yapılacak olan illere göre kontenjan dağılımları şekildedir; 2 Ankara, 2 Aydın 2 Balıkesir 2 Bursa 4 İstanbul 2 Denizli, 2 Kocaeli, 2 Sakarya, 2 Tekirdağ, 2 İzmir, 1 Çanakkale, 1 Konya, 1 Muğla, 1 Antalya ve 1 Samsun illerinde başvurular alınacaktır.

Kamu memur alımı başvuru süreci nasıl ilerleyecek?
Güncel olarak yayınlanmış olan bu kamu işçi alımına başvuru yapmak isteyen adaylar için başvuru kılavuzu yayın tarihiyle birlikte başvuru ekranları aktif hale getirilmiştir. Başvurular için süreç 31 Mart 2023 tarihli dahil olmak üzere son bulacaktır. Adaylar başvurularına online olarak yapmaları gerekmektedir. Aşağıda bırakmış olduğumuz başvuru linki üzerinden başvurularınızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

Başvuru ekranı

Kaynak: https://kamupersonelialim.com/


Anahtar Kelimeler: yüksek maaşla personel alımı yapıyor

İŞ İLANLARI

ÖTEKİ GÜNDEM