1 kez uygulamak yetiyor! Bu metod siyah noktaları vakum gibi çekiyor

Zaman zaman çoğumuz oluşan siyah noktalarla başa çıkmakta zorlanıyoruz. Üstelik sıkça tekrarlanan siyah nokta sorunu, bulunan çözümleri yetersiz kılabiliyor.

Sağlık 1.08.2023 14:08:00 0
Tarih: 01.08.2023 14:15 Güncelleme: 01.08.2023 14:15

VANPOSTASIGAZETESİ'Nİ TWİTTER'DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Zaman zaman çoğumuz oluşan siyah noktalarla başa çıkmakta zorlanıyoruz. Üstelik sıkça tekrarlanan siyah nokta sorunu, bulunan çözümleri yetersiz kılabiliyor. Ancak doğa bu konuda da sınırsız faydalarla dolu. Siyah noktaları bir baharatla yok etmek mümkün. Detoks etkisi olan bu baharat ciltte 5 dakika bekletildiğinde gözle görülür bir değişiklik sağlıyor. İşte siyah noktaları emen baharat...

Siyah noktalar ciltte istenmeyen pürüzlerdir. Peki, siyah nokta nasıl geçer? Cilt sorunlarında mutfağın kapısını çalabilirsiniz. Özellikle baharatlar cilt için adeta ilaç etkisi yaratıyor.

Foto - 1 kez uygulamak yetiyor! Bu metod siyah noktaları vakum gibi çekiyor

Siyah nokta, ciltteki foliküllerin tıkanması sonucunda oluşan cilt problemidir. Vücutta en çok yüz bölgesinde görülen siyah noktalar, kişiyi rahatsız edecek düzeye ulaşabilir.

Siyah nokta oluşumuna cildi temiz tutmamak, yağlı cilde sahip olmak, yağlı yiyecekler tüketmek, kire maruz kalmak ve stresli olmak gibi faktörler neden olabilir. Siyah noktalar için kimyasal ürünler kullanmak yerine, evde kendi ellerinizle hazırlayabileceğiniz doğal maskeleri de deneyebilirsiniz.

SİYAH NOKTALARA KARABİBER TARİFİ

Bir tutam karabiberi 3 yemek kaşığı yoğurda karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Beş dakika bekletin ve yıkayın. Siyah noktaları gidermek için de harikadır.

Foto - 1 kez uygulamak yetiyor! Bu metod siyah noktaları vakum gibi çekiyor

KARABİBERİN CİLDE FAYDALARI 

Karabiber doğal bir detoks etkilidir ve magnezyum, demir, potasyum ve C ve K vitaminleri ile doludur. Kırışıklıkları, ince çizgileri ve pigmentasyonu azaltmaya yardımcı olabilir.

Foto - 1 kez uygulamak yetiyor! Bu metod siyah noktaları vakum gibi çekiyor

Cildin zarar gördüğü serbest radikaller, karabiber sayesinde vücuttan atılır. Bunun sonucunda cilt yenilenerek kırışıklık ve benzeri cilt sorunları zamanla giderilir. Siyah noktalara savaş açan başka bir yöntem daha var! Kozmetik sektörü cilt sorunları için oldukça yaygın bir çözüm kapasitesine sahip.

Foto - 1 kez uygulamak yetiyor! Bu metod siyah noktaları vakum gibi çekiyor

Son zamanlarda popüler olan çözümlerden biri ise Fiddy metodu... Bazı cilt tiplerinde siyah nokta oluşumu oldukça sık görülüyor. Ancak Fiddy metodu, en inatçı siyah noktalar üzerinde bile harikalar yaratıyor. Son zamanların en popüler olan cilt bakım rutinlerinden biri olan Fiddy metodu, siyah noktalarla başa çıkamayanlar için mucizevi bir destek sağlıyor.

Foto - 1 kez uygulamak yetiyor! Bu metod siyah noktaları vakum gibi çekiyor

Popüler bakım trendlerinden biri olan Fiddy metodu özellikle siyah noktalarından kolay kolay kurtulamayanlar tarafından sıkça araştırılıyor.

İşte Fiddy metoduna dair merak edilenler... Kore kökenli cilt bakım blogger’ı Jude Choa, ya da bilinen diğer adıyla Fiddy Snails tarafından yaratılan Fiddy metodu, siyah nokta ve geniş gözenekleri gidermeye yardımcı olan üç aşamalı bir cilt temizleme yöntemidir. Cilt bariyerine zarar vermeden ve yüz pH dengesini bozmadan etkili gözenek temizliğini amaçlayan Fiddy metodunu haftada bir kez uygulamanız yeterli. Peki 3 aşamalı Fiddy metodu nasıl uygulanır?

1. ADIM İlk adımda cilt yapınıza uygun olan yüz temizleyicisiyle yüzünüzü nazikçe yıkayıp, cildinizi yüzeysel kir ve sebumlardan arındırın. Ardından Salik asit (BHA) içeren toniği makyaj pamuğuna az miktarda döküp tüm yüzünüze uygulamalısınız. Bu kalan kir ve sebumdan kurtulmanızı sağlayacaktır. İkinci aşamaya geçmeden 15 dakika kadar beklemeniz gerekir.

Foto - 1 kez uygulamak yetiyor! Bu metod siyah noktaları vakum gibi çekiyor

2. ADIM BHA içeren toniği uyguladıktan sonra temizlemeden, kil maskesini yüzünüze sürün. Cilt tipinize göre seçtiğiniz kil maskesini üzerindeki talimatlara uygun bir şekilde uygulayın. Ardından ılık suyla maskeyi arındırın. Cildinizi temiz ve yumuşak bir havlu ile tampon hareketlerle yavaşça kurulayın.

Foto - 1 kez uygulamak yetiyor! Bu metod siyah noktaları vakum gibi çekiyor

3. ADIM Kilden arındırdığınız ve kuruladığınız cildinizi yağ bazlı yüz temizleme ürünüyle yıkayın. Temizleyiciyi cildinizde 15 dakika beklettikten beş dakika boyunca çok bastırmadan masaj yapın ve suyla durulayın. Buradaki amaç ise yine biriken kalıntıların dışarı çıkmasını sağlamak. Hassas ya da alerjik bir cilde sahipseniz metodu uygulamadan önce doktorunuza başvurun.
 


Haber Kaynak : Vansesi Gazetesi

İŞ İLANLARI

ÖTEKİ GÜNDEM