Yazı Detayı
23 Haziran 2018 - Cumartesi 15:33
 
24 Haziran 2018 Şer İttifakına Ders Verme Zamanı
Ziya Türk
vanpostasigazetesi.com@gmail.com
 
 

24 Haziran 2018 seçimleri daha önce maskeleri ile aramızda dolaşan siyasileri ve onların partilerinin maskelerini düşürüp, gerçek yüzlerini açığa çıkarması açısından, önemli bir siyasi laboratuvar oldu.

 

Halkı kandırmak için cumhuriyetçi, milliyetçi görünenlerin, devletimizin zayıflatılıp yok edilmesinin aktörü olduğu, Milli Görüşçü görünenlerin de Merhum Necmettin Erbakan’a ve davasına ihanet ettiği açık seçik ortaya çıktı.

 

Şer ittifakı 24 Haziran 2018 seçimlerini o kadar önemsiyor ki, maskelerinin düşme pahasına, gerçek yüzlerinin deşifre edilmesi kaygısı taşımadan, elinde kadeh tutanlar ile tesbih tutanları bir araya getirdi.

 

Bir birine benzemeyenleri bir araya getiren şer ittifakına soruyorum; Camide içki içirip, meyhanede namaz mı kıldıracaksınız? Yoksa haftada bir kılınan Cuma Namazlarını artık her gün mü kılacaksınız?

 

HDP CHP'SİZ AYAKTA DURAMIYOR

Kendisini Atatürk’ün partisi olarak tanımlayan, Cumhuriyetin kurucusu olduğunu iddia eden CHP, Sırrı Sakık’ın “Mustafa Kemalin itleri” diyerek hakaret etmesine rağmen HDP’ye can suyu olmaya devam ediyor.

 

Cumhuriyet’in kurucusu olduğunu dilinden düşürmeyen CHP’nin, yenilgi üstüne yenilgi yaşayan Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve yönetiminin, askere, polise ve vatandaşa kurşun sıkanlara, şehirleri yakıp yıkanlara, okulları tahrip edenlere, öğretmenleri öldürenlere destek olması, CHP’li seçmende tepkiye neden oluyor.

 

CHP’li her evden HDP’ye bir oy isteyen Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren CHP’li seçmen, “CHP’ye de HDP’ye de oy vermek vatanseverlik değildir” diyor.

 

Bu politikaları ile CHP, Cumhuriyetin kurucu ayarlarından uzaklaşıp, vatan hainleri ile iş tutup Atatürk’e ihanet ettiğini, temsilcileri aracılığı ile ilan etmiş durumda.

 

MİLLİ GÖRÜŞSÜZ SAADET PARTİSİ PUSULASINI KAYBETTİ

Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamın partisini sürekli kapatan, en son 28 Şubat 1997’de yapmadığını bırakmayan CHP zihniyetiyle iş tutan Saadet Partisi ve ne söylediğini bilmeyen Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, Milli Görüş Davasına ihanet etmiş durumda.

 

Milli duruşunu kaybetmiş olan Saadet Partisi, CHP’nin görüşü ile birleşmiş ve düşmanda birlik sloganı ile bir araya gelen benzemezlerin, nereye gittiği belli olmayan bir yola girdiğini herkes gördü.

 

Saadet Partisi, Numan Kurtulmuş’u Genel Başkanlık’tan uzaklaştırmak için, Şevket Kazan’ın Önder Sav ile görüşüp taktik almasıyla CHP ile flörte başlamıştı. O zamandan bu yana Milli Görüş Davasından uzaklaşmaya devam eden Saadet Partisi, başörtüsü zulmünü yaşatan, camileri ahıra çeviren, geçmişi halka yaptığı zulümlerle dolu olan CHP’nin yanında yer almayı bir marifet saymaya başladı.

 

Genel Başkan Temel Karamollaoğlu ve yönetiminin,  CHP ile yol arkadaşlığı yapma kararını kabullenemeyen Saadet Partisi seçmeni,  “Bu karar Necmettin Erbakan Hocanın değerlerine ve manevi şahsına ihanettir” diyor.

 

Saadet Partisi seçmeni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a #DEVAM diyerek destek vermenin, CHP ile iş tutmaktan daha doğru ve vicdani olduğunu ifade ediyor.

 

HDP 07 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİNDE TÜRKİYE’Yİ KANDIRDI

07 Haziran 2015 seçimlerinde, ilk kez parti olarak seçime giren ve Türkiye Partisi olma iddiasında bulunan HDP’ye, barış umuduyla Türkiye’nin her yerinden destek verildi.

 

Yüzde 13 oy alarak 80 milletvekili ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne giren HDP’den, var olduğu iddia edilen tüm sorunların mecliste çözümü için çalışma beklendi.  Ancak HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 80 milletvekili çıktığını öğrendiği an yaptığı “Ermeni soy kırımını tanıyoruz” şeklindeki ilk açıklaması ile Kürtlerin değil, Ermeni Diasporası’nın temsilcisi olduğunu tüm dünyaya ilan etmişti.

 

Ardından da Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde hendeklerin kazılmasına ve Kürt Halkının yaşadığı şehirlerin harabeye çevrilmesinde etkin olmuştu. Tıpkı 6-7-8 Ekim olaylarında sokak çağrısı yaparak 53 masum sivil Kürt insanının katledilmesine neden olduğu gibi.

 

07 HAZİRAN 2015’DE BİZİ KANDIRANLARA 24 HAZİRAN 2018’DE OY YOK

Kürt halkı bugüne kadar kendisini savunduğunu iddia eden, ancak sürekli Kürt halkını katleden,  yapılacak yatırımlara engel olarak, işsizliğin ve mağduriyet yaşamasına neden olan terör örgütü PKK’ya ve siyasi kanadına artık dur deme kararı aldı.

 

Yaşadığı acılardan, baskı ve tehditlerden bıkan halk, çocuklarının eline silah verilerek hendeklerde ölmesini istemiyor. Çocuklarının kalem tutarak güvenli ve huzurlu bir geleceğe hazırlanmasını isteyen halk, kan ve terör siyasetine değil, hizmet ve huzur siyasetine destek verecek.

 

HALK ARTIK TEHDİT VE BASKILARA BOYUN EĞMİYOR

Seçimlere bir hafta kala seçmen üzerinde baskı kurmaya ve tehditlerini arttırmaya çalışan PKK’nın tehditleri ters tepiyor. Tehdit edildiğini iddia eden bazı seçmenler, tehditlere boyun eğmeyeceklerini, artık PKK zulmüne son vermek istediklerini söylüyor.

 

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde sadece PKK zulmünün olduğunun altını çizen halk, devletin her türlü hizmeti yaptığını, bir yandan güvenliği sağlarken, diğer yandan da toplumun ihtiyaç duyduğu yatırım ve hizmetleri, en güzel şekilde kendilerine kazandırdığını belirtiyor.

 

CHP VE HDP’NİN KODLARI AYNI

Günümüzdeki HDP ve Demirtaş’ın “Silahlı halk hareketi” diyerek savunduğu PKK terör örgütü ile ret ve inkârcı, baskı ve zulümcü eski Türkiye sisteminin aktörü olan CHP’nin, kodları ve tüm yöntemleri bir birine çok benziyor.

 

CHP ve HDP zihniyeti, kendisi gibi düşünmeyenlere yaşam hakkı vermeyerek ya bombaladılar ya da katlettiler.

 

CHP kendisi gibi düşünmeyenleri gerici, HDP ise faşist veya hain ilan etti.

 

CHP İslam için “çağ dışı, Kabe Arapların olsun bize Anıtkabir yeter” diyerek, HDP İslam için “Din afyondur, Kürt halkının özgürlüğünün önünde engeldir” diyerek  din düşmanlığı yaptı.  

 

CHP ve HDP, halkı kendi emelleri doğrultusunda istediği gibi kullanabilmek için Allah’tan uzaklaştırıp, dinsiz bir toplum oluşturmaya çalıştı.

 

ZALİMLERE KARŞI MÜCADELE BOYNUMUZUN BORCU

Şimdi iman ve vicdan sahibi, vatanını seven, ülkemizin birlik ve dirliğini isteyen, huzur ve kalkınmanın gelişmesini isteyen herkese büyük sorumluluk düşüyor.

 

Kendisini değiştirmeyen eski Türkiye sistemini birlik ve beraberlik içerisinde nasıl yok ettiysek, sıra halka baskı ve zulmü bırakmayan PKK’yı ve siyasi kanadını yok etmekte.

 

Müslüman olarak Allah’ın kardeş ettiği hepimize zulmeden, cehaletten ve ırkçılıktan beslenen tüm yapılara karşı birlikte mücadele etmek, hepimizin imani ve vicdani görevidir.

 

24 Haziran 2018’de şer ittifakına karşı mücadele eden Cumhur İttifakına destek vererek, güçlü meclis ve güçlü yönetim oluşması için, Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a #DEVAM diyoruz.

 

 
Etiketler: Ziya Türk, 24 Haziran 2018 Şer İttifakına Ders Verme Zamanı, Van Postası
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
07 Aralık 2018
Van’da Vedayı Vefaya Dönüştüren İnsan; Murat Zorluoğlu
18 Kasım 2018
Sayın Cumhurbaşkanım, Ayak Oyunları Van'ı Tüketmesin
14 Kasım 2018
Katı Atık Bertaraf Tesisi Ne Zaman Yapılacak?
15 Ekim 2018
Van AK Parti’de En Güçlü Aday Kim?
30 Eylül 2018
Park AVM’deki Algı Operasyonu Çöktü
26 Ağustos 2018
Van OSB Mesleki ve Teknik Koleji Yapımında Neler Oluyor?
14 Ağustos 2018
Küresel Savaşta Van’daki STK’lar Nerede?
17 Haziran 2018
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Van'dan Açık Mektup
03 Haziran 2018
HDP Van’ın ve Kürt Halkının Geleceği Olabilir mi?
22 Mayıs 2018
AK Parti Van’ı Vanlılara Emanet Etti
20 Mayıs 2018
Van’da Aday Listesi Algı Operasyonu Çöktü
18 Mayıs 2018
Size de, Bize de Hayırlı Ramazanlar
11 Mayıs 2018
Van'da Pensilvanya’ya kimler neden gitti?
20 Nisan 2018
Van’da Adaylık Müracaatı Yapacakların Dikkatine!
02 Nisan 2018
Sayın Cumhurbaşkanım Van’da Neler Oluyor?
28 Aralık 2017
Van AK Parti’de Hasbilere Yer, Hesabilere Yol Göründü
20 Aralık 2017
AK Parti Van Teşkilatı’nda Türkmenoğlu ile Restorasyon Dönemi
11 Kasım 2017
AK Parti Van İl Başkanı İstifa mı Edecek?
27 Eylül 2017
Bak Hele Bak Sizce de Van’ın Kültür Elçisi Değil mi?
21 Eylül 2017
Emperyalistlerin Barzani ve Referandum Planı
19 Eylül 2017
Vali Zorluoğlu ‘KENT’ Dedi, Rantçılar ‘EYVAH’ Dedi
24 Ağustos 2017
Burhan Kayatürk’ün öne çıkan özellikleri..
13 Ağustos 2017
Van’dan kaç tane uzaktan bakan çıktı?
10 Ağustos 2017
AK Parti İl Başkanı Zahir Soğanda ne yapacak?
23 Temmuz 2017
Zahir Soğanda’dan siyasetçi, Ayhan Yazlık’tan gazeteci olur mu?
12 Temmuz 2017
Şahsi Menfaat Düşünenler STK’lara Aday Olmasın
04 Temmuz 2017
Yeni Vali ile 'ADANMIŞ' Gibi Çalışmaya Hazır Olun
21 Mayıs 2017
Van’dan Kaç Tane UZAKTAN BAKAN Çıkar?
11 Mayıs 2017
Mustafa Yalçın’ın, FETÖ’cü ve HDP’li Gözdeleri
21 Nisan 2017
Maskesi Düşen HDP ve Vurdum Duymaz Van AK Parti
29 Mart 2017
EVET’çiler Neden HAYIR Dememeli?
06 Mart 2017
Van’da Kurumlara Personel Alımında RÜŞVET İddiası
04 Mart 2017
Van Büyükşehir’in Sayın Genel Sekreteri, selamlar..
01 Mart 2017
Gazeteci Geçinenler İşin Suyunu Çıkarmasın
06 Şubat 2017
HDP Boşuna Sevinmesin, Referandumda EVET Çıkacak
04 Şubat 2017
Van Büyükşehir’e Şaşırtan Genel Sekreter Ataması
29 Ocak 2017
Van’da Sivil Toplum Ne Zaman Bağımsız Olacak?
17 Ocak 2017
DBP’li Van Büyükşehir Belediyesi’nin Borcunu Kim Hesapladı?
11 Ocak 2017
Mücbir Sebeple Ertelenmiş Vergi Borçları Ne Olacak?
02 Ocak 2017
Van’ın Lideri ve Sahibi Yok!
27 Aralık 2016
Vali İbrahim Taşyapan’ın Zekâsından Şüphesi Olan Var mı?
20 Aralık 2016
Hacı Baba’dan Çorba Sıcaklığında bir hikaye..
13 Aralık 2016
Gece o kadar kirliydi ki ikisi de kayboldular
29 Kasım 2016
Van’da Deprem Olursa Hangi Binalar Yıkılabilir?
24 Kasım 2016
Yakalanan Gümrük Kaçağı Sigaralar Ne Yapılıyor?
20 Kasım 2016
Kapıköy Sınır Kapısı’nda Neler Oldu?
06 Kasım 2016
Van Valisi İbrahim Taşyapan’a Açık Mektup
25 Eylül 2016
İkinci Darbe Girişimi Olur mu?
10 Eylül 2016
Neden Dünyada Van Ahirette İman?
24 Nisan 2016
Van’ın ve Bölgenin İhtiyacı; HUZUR ve HİZMET
01 Şubat 2016
Van’da Kimin Eli Kimin Cebinde?
Haber Yazılımı